Бюджет участі: 38 ініціатив франківців втіляться в життя
Опубліковано: 2023-05-22 15:31:00
Ідеї, які змінять наше місто на краще, скоро будуть реалізовані. Сьогодні переможці «Бюджету участі» отримали сертифікати. Загалом цьогоріч на програму подавалися проекти у 4 категоріях:

- Зелені проекти;
- Благоустрій малих вулиць;
- Інший благоустрій;
- Освітні проекти - це щорічна рубрика. Вона єдина, яка не змінилася зовсім в цьому році.
 
І переможцями стали 38 ініціатив. За категоріями: 5 з них – ремонти малих вулиць, 4 – «Зелені проекти» і найбільше переможців - у категорії «Освітні проекти». 
 
«Бюджету участі в Івано-Франківській громаді стартував в 2016 році. Ми були одні з перших в Україні, хто впроваджував цей проект, сума тоді складала 50 тисяч гривень. У нас було мало проектів, але ми почали і задали темп майже всій Україні. І досі до нас телефонують і запитують, як ми впроваджуємо Бюджет участі під час війни, як ми його впроваджували під час пандемії. Наразі суми доходять до мільйонів і беруть участь у голосуванні 35-40 тисяч людей. Зараз «Бюджет участі» набрав свої масштаби і продовжує втілювати ідеї в життя», -  розповідає заступниця міського голови, директор Департаменту освіти та науки Вікторія Дротянко.

Координатор програми «Бюджет участі» в Івано-Франківській міській територіальній громаді Христина Гнатів, каже, що цього року їх було достатньо. Тож і обирати було з чого.
 
«На старті подачі трохи хвилювались, чи буде взагалі голосування, бо люди спочатку були не дуже активні. Але, як завжди, все відкладається до останнього моменту. І в останній тиждень все добрало свою кількість. Відповідно відбулось голосування: були і ті, хто перемогли, і ті, хто програли, на жаль. Завжди рекомендую тим, хто програв в одному році – подаватися в наступному. Вони вже знають, як це працює, тому, впевнена, зможуть перемогти в наступному році», - каже координатор програми. 
 
Цього року програма дещо відрізнялась від попередніх. «Найперше тим, що це воєнний час. Насправді, ми не розраховували на велику активність ні в голосах, ні в подачі. І насправді в подачі було трохи менше людей, ніж зазвичай, але не критично менше. Щодо голосування – то це перевершило всі мої очікування. Бо проголосувало майже стільки, скільки і у мирний час. Нам багато закидали в мережах, що це не на часі, що є глобальніші потреби, що у нас війна в країні. Так, війна в країні є, але ми тилове місто, і вважаю, що можуть відбуватися такі програми. Бо ми живемо в цьому місті, в людей є свої запити і потреби»,- додає Христина Гнатів.
 
А ще цього року мали нововведення – проекти, спрямовані на озеленення. 

«Наш будинок дуже маленький – 35 квартир, тому зібрати голоси було майже нереально, але я ризикнула і подала на озеленення прибудинкової території на Заклинських, 13. Ми зібрали голоси і увійшли в трійку. Будемо садити кущі, дерева, щоб територія була окрасою міста, бо ми знаходимось в центрі міста і також це важливо для екології. Ми і наші діти дихаємо цим повітрям. Подали проект на суму майже 200 тисяч гривень. Надіємось, що вдасться швидко його реалізувати», - розповідає Алла Тутка, голова ОСББ «Сучасне життя».

Автором одного з проектів став Олег Маг, практичний психолог Ліцею №7. Він подавав свою ідею у категорії «Освітні проекти». 
 
«Це великий освітній проект на облаштування, модернізацію, нашої їдальні. Є велика необхідність в цьому для того, щоб підростаюче покоління могло прийти, гарно поїсти, в приємній обстановці, щоб було смачно, тепло, корисно. Мені дуже подобається цей проект тому, що він дійсно дає можливість реалізувати ті задуми, думки, які заклад освіти не має можливості самостійно реалізувати. Але має плани, бачення, відповідно ми беремо участь і держава та місто нам допомагають. Участь брав перший раз і одразу переміг. Я недавно працюю в цьому закладі і був радий долучитися. Подаватимусь ще, бо це дає великі перспективи», - зазначає один із переможців програми Олег Маг.
 
«Наш проект – це велодоріжка від Велесу до коледжу, сума – 500 тисяч. Це проект з категорії  «Інший благоустрій». Виграти вдалося завдяки командній роботі і працівників, і повнолітніх дітей, які там вчаться, і їхніх батьків. Тобто усіх людей, які зацікавлені в нашому навчальному закладі та навчанні наших студентів. Багато студентів приїжджають на пари на роверах, а коли буде гарна доріжка, думаю, нею скористаються і викладачі», - каже Олександр Іванов, викладач Коледжу електронних приладів ІФНТУНГ.

Міський голова привітав переможців та закликав подаватися на програму й наступного року:

«45 тисяч франківців проголосували. Вважаю, що це великий успіх у цей час. Люди хочуть щось змінювати, вони вважають, що вони можуть впливати на розподіл бюджету, можуть впливати на владу, а Бюджет участі – це один з механізмів впливу на міську владу і на розподіл коштів в місті. Тому вітаю всіх переможців. Ті, хто не перемогли, не засмучуйтесь. Ми також врахуємо результати голосування ще в інших програмах, і деякі вулиці зробимо не в Бюджеті участі. Але наголошую, що наступного року можна дещо сильніше попрацювати і виграти в програмі», - резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Невдовзі на всіх переможців чекає етап реалізації проектів. А також, нагадаємо, що один з проектів  - ремонт вулиці Нової, який зняли з голосування, місто профінансує в пам'ять про автора загиблого Героя Віталія Мерінова.
 
                                                                                     Список проектів-переможців:

Благоустрій малих вулиць

1.      Благоустрій та відновлення дорожнього покриття проїзд від вулиці К. Данила до Південного бульвару

2.      Відновлення дороги до садівницьких товариств “Прогрес ІФ”, “Магістраль”, “Геолог”, “Патріот”

3.      Ремонт вул. Гуцуляка (дорога до річки на Каскаді)      

4.      Влаштування дорожнього покриття в урочищі Дем’янів Лаз   (від вулиці Дем'янів Лаз до заїзду на території СТ "Ветеран")

5.      Влаштування дорожнього покриття вулиці Сагайдачного в селі Черніїв          

Зелені проєкти:

1.      "Компостуй - Франківськ рятуй". Івано-Франківська міська дитяча екологічна станція. Компостна яма

2.      Зелений простір, що об'єднує два села (Березівка – Братківці)

3.      Озеленення території по вул.Заклинських, 13

4.      Озеленення та благоустрій сільського озера в селі Тисменичани       

5.      Зелений дворик (Української дивізії 13)            

Інший благоустрій:

1.      Безпека освітнього процесу в Івано-Франківській дитячій музичній школі №3 (ремонт укриття).

2.      Пішохідна (велосипедна) доріжка "Велес" - Коледж електронних приладів

3.      Облаштування дитячого майданчика на вул. Галицька 64В

4.      Благоустрій спортивного майданчика ЖК Річковий Парк 2

5.      Тротуар по вулиці Шкільна в селі Драгомирчани

6.      Березівські автобусні зупинки - комфорт пасажирів

7.      Тренувально-вигульний майданчик для собак в Парку ім. Тараса Шевченка

8.      Благоустрій літньої площадки будинку культури с.Радча

9.      Благоустрій пішохідної доріжка та відпочинкової зони (Хоткевича 44Г, ОСББ «Затишок 6»)

Освітні:

1.      Спортивний комплекс просто неба на території ліцею №23 імені Романа Гурика

2.      Ліцей №21 імені Євгена Коновальця. Облаштування укриття №2.

3.      Облаштування приміщення укриття (коридорів) Ліцею №10

4.      Освітній простір Ліцею №16

5.      Ремонт системи опалення та водопроводу Ліцею ім. В. Чорновола Івано-Франківської міської ради

6.      Безпечне укриття Ліцею №20

7.      Сонячна електростанція - майбутнє ліцею (Ліцей №15)

8.      Витяжки в укритті Ліцею №11

9.      Модернізація кухонного обладнання їдальні ліцею №1

10.   Енергоефективне освітлення та ремонт коридорів Крихівецького ліцею

11.   «Заміна вікон і дверей – запорука енергозбереження і безпеки в ліцеї» (25 ліцей)

12.   Облаштування санітарної кімнати у Черніївському ліцеї

13.   Благоустрій пішохідної доріжки (Софії Русової)

14.   Сучасний спортивний майданчик ЗДО № 3 "Бджілка"

15.   Проект дитячого майданчика на території ЗДО 37 “Джерельце”

16.   Затишна їдальня Ліцею №7 - втілення мрії учнів, які тут навчаються

17.   «Модернізація освітнього простору в ЗДО №1 «Калинонька»

18.   Простір СПОРТивних можливостей ліцею № 6 ім. І. Ревчука

19.   Сучасні двері - тепло дітям (Каміннецька гімназія)

 

Останні новини

«Країна дитинства» у середмісті Івано-Франківська
Оновлено: 2023-06-01 19:02:13
Опубліковано: 2023-06-01 18:50:00
Сьогодні, 1 червня, Вічевий майдан на майже 3 години перетворився у дитячу творчу майстерню. Тут і танці, і спів та інструментальна музика, а також процес роботи юних художників. Усі 7 шкіл есте...
Новеньке для маленьких
Оновлено: 2023-06-01 14:50:39
Опубліковано: 2023-06-01 11:32:00
Символічно у День захисту дітей в Івано-Франківській міській дитячій лікарні відкрили оновлений процедурний кабінет.Тепер, запевняють, медики, не надто приємні для малюків маніпуляції стануть п...
Аби з комфортом чимчикувати
Оновлено: 2023-06-01 11:39:01
Опубліковано: 2023-06-01 11:32:00
Уже майже 10 тротуарів із запланованих 50-ти ремонтують у Івано-Франківську. Цього разу робота з благоустрою кипить на вулиці Бельведерській, ближче до Ленкавського.Тут вирівнюють та викладають...
Щоб малеча забавлялася з комфортом: у "Дударику" приємні зміни
Оновлено: 2023-05-31 14:41:03
Опубліковано: 2023-05-31 14:25:00
Ремонт, який планували давно, триває на території дошкільного закладу «Дударик», що в мікрорайоні БАМ. Покращення дорожнього покриття батьки та педколектив садочка чекали багато років. Директор...
Під пологовим ярмаркували — ЗСУ допомагали
Оновлено: 2023-05-29 13:57:49
Опубліковано: 2023-05-29 13:52:00
У Івано-Франківську відбувся благодійний ярмарок на підтримку наших захисників. На оновленій площі перед Міським клінічним перинатальним центром було людно. До ярмарку, приуроченому Міжнародном...
3В: вівторок, велосипед і виконані доручення
Оновлено: 2023-05-30 11:53:37
Опубліковано: 2023-05-29 13:52:00
Минулого місяця ранкова інспекція була на Каскаді. А сьогодні повернулась, щоб перевірити виконану роботу. Велосипедний контроль побував у мікрорайонах Каскад, Позитрон та Кішлак.  «На цей час ...
Анотаційна дошка Дмитру Дутці
Оновлено: 2023-05-25 17:28:02
Опубліковано: 2023-05-25 17:26:00
У Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку загиблому Герою Дмитру Дутці. Встановили її на фасаді Вищого професійного художнього училища №3, де свого часу здобував професію хлопець. Дмитро Ду...
Сквер розбрату та мирова рулетка
Оновлено: 2023-05-24 18:21:41
Опубліковано: 2023-05-24 18:20:00
У мікрорайоні Пасічна невдовзі з’явиться ще один сквер. Між будинками на вулицях Федьковича, 70Б та Пасічна, 12А зону для відпочинку місто облаштовує у межах програми благоустрою. Ще донедавна н...
Вулиця Героїв Пожежників оновлюється!
Оновлено: 2023-05-24 16:31:51
Опубліковано: 2023-05-24 16:31:00
Програма благоустрою міста продовжується. У Івано-Франківську активно ремонтують дороги та тротуари у спальних районах та центральній частині. На вулиці Героїв пожежників у середмісті робота кип...
До Гранд базару без перешкод
Оновлено: 2023-05-24 10:12:29
Опубліковано: 2023-05-24 10:00:00
 Місто продовжує ставати кращим. Ремонтні роботи розпочали на вулиці Василя Стуса біля Гранд базару. Мікрорайон тут чималий, а тому мешканців багато. Комунальникам міський голова Руслан Марцінкі...
Івано-Франківськ відзначив День Героїв
Оновлено: 2023-05-23 15:16:12
Опубліковано: 2023-05-23 15:15:00
І попри те, що в Україні це свято досі не визнано на офіційному рівні, у нашому місті вже багато років поспіль франківці вшановують тих, хто боровся за нашу незалежність.  Цього року відзначенн...
Бюджет участі: 38 ініціатив франківців втіляться в життя
Оновлено: 2023-05-22 16:02:51
Опубліковано: 2023-05-22 15:31:00
Ідеї, які змінять наше місто на краще, скоро будуть реалізовані. Сьогодні переможці «Бюджету участі» отримали сертифікати. Загалом цьогоріч на програму подавалися проекти у 4 категоріях: - Зел...
Благоустрій в громаді
Оновлено: 2023-05-19 15:40:25
Опубліковано: 2023-05-19 15:35:00
 Роботи з благоустрою тротуарів у Івано-Франківську тривають. Цього року заплановано відремонтувати близько пів сотні розбитих пішохідних доріжок у місті. Міський голова Руслан Марцінків вирішив...
Пам’яті Юрія Харкавого
Оновлено: 2023-05-18 15:51:10
Опубліковано: 2023-05-18 15:46:00
 Наймолодший з 12 дітей, Юрій ще в дитинстві вирішив бути військовим. Як тільки йому виповнилось 18 років – пішов служити в армію. Кажуть рідні, що відчував до цього покликання.  «Від імені наш...
У Івано-Франківську скоро запрацює Молодіжний центр
Оновлено: 2023-05-18 12:24:04
Опубліковано: 2023-05-18 12:12:00
Ремонт його триває на території стадіону «Рух». Тут, на прохання представників молодіжного руху, виділили кілька приміщень для потреб центру. Зараз тут роботи йдуть повним ходом. Приміщення малю...
Про безпеку інтерактивно
Оновлено: 2023-05-17 15:43:08
Опубліковано: 2023-05-17 15:39:00
 Вже другий в Івано-Франківську клас безпеки відкрили в ліцеї №20. Тут дітей навчатимуть поводитись з вибухонебезпечними предметами, надавати першу домедичну допомогу та розповідатимуть про прав...
Ремонти тривають: в Івано-Франківську оновлюється вулиця Фотія Володимирського
Оновлено: 2023-05-18 14:35:00
Опубліковано: 2023-05-17 10:46:00
У Івано-Франківську триває ремонт вулиці Фотія Володимирського. Роботи розпочали два тижні тому. За цей час робітники виконали вже 40% запланованих робіт. На вулиці, названій на честь Голови Бра...
Оновлений кабінет та вбиральню відкрили в поліклініці №3
Оновлено: 2023-05-16 12:45:08
Опубліковано: 2023-05-16 12:44:00
Оновлений маніпуляційний кабінет та інклюзивну вбиральню відкрили у поліклініці №3 в Івано-Франківську. І перше, і друге у медичному закладі було необхідним. Приміщення поліклініки на вулиці Фр...
Перевірка у "Військовому містечку"
Оновлено: 2023-05-16 12:14:24
Опубліковано: 2023-05-16 12:06:00
 Традиційна ранкова інспекція міського голови сьогодні пройшла мікрорайоном "Військове містечко". Руслан Марцінків оглянув вулиці та двори та дав доручення розв'язати проблемні питання керівника...
Щоб був багатий урожай!
Оновлено: 2023-05-15 14:53:03
Опубліковано: 2023-05-15 14:41:00
 Майже втричі більше землі, ніж минулого року, засіяли у Франківській громаді. Посівна кампанія триває. А комунальне підприємство «Франківськ АГРО» вже активно засіває поля у селах нашої громади...