Школа дизайну навчатиме франківців азам кравецького мистецтва
Опубліковано: 2023-04-05 13:18:00
На базі Центру професійно-технічної освіти №1 в Івано-Франківську уже працює Школа дизайну.

Її відкрили за сприяння міської влади Івано-Франківська та Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради, Центру освітніх інновацій.

«Оскільки був великий запит від батьків і дітей щодо кравецької справи, перукарської справи, то ми подумали, що було би гарно організувати Школу дизайну тут, у Центрі професійно-технічної освіти №1. Є надзвичайно хороше обладнання для цього, адже в нас є такий гурток, в нас є студія дизайну в центрі. Але скажімо так, ми вже свій ресурс вичерпали, діти дуже талановиті і їм потрібна більш професійна підтримка. І не тільки профорієнтації, а набуття тих практичних навиків саме в школі є дуже необхідно. Тому ми звернулися до адміністрації цього закладу саме з таким проханням, щоб організувати спільну справу, адже ми з ними співпрацюємо з перших днів війни і бачили наскільки це робиться з особливою любов’ю, з високим професіоналізмом», - розповідає директорка Центру освітніх інновацій розповідає Марія Починок.

Підлітки, які цікавляться дизайном одягу – стали одними з перших відвідувачів цієї школи. Це хлопці і дівчата, які вчаться основам кравецької майстерності і хочуть підвищити свій рівень у цій справі. Перед екскурсією по виробничих цехах дітям продемонстрували дві колекції жіночого сучасного одягу, створені старшими колегами, учнями Центру професійно-технічної освіти №1. 

«Мені дуже сподобалось. Тут колекції були неймовірні. Я люблю стиль, великі подіуми, дивитись модні покази. Ці колекції справді заслуговують вийти на міжнародний рівень. Нам провели екскурсію, все показали. Найбільше я б хотіла навчитись шити сучасні вишиванки, щось надзвичайне, таке, як ми бачили», - ділиться враженнями Анастасія Карнафель, учениця 9 класу ліцею №25.
 
«Вчусь в Микитинецькому ліцеї, приїхав сюди на екскурсію. Мені все тут сподобалось, як можна стати дизайнером. Тут роблять якийсь одяг. Я би хотів стати дизайнером. Хотів би навчитись пошити якийсь одяг, кофту. Починав би з цього. Машинки мене не лякають, у мене баба швейка. І я би хотів попробувати», - розповідає семикласник Назар Пилипів. 
 
Восьмикласник Артем Лаврів з ліцею імені Сабата вже довгий час відвідує гурток дизайну, адже хлопцеві добре вдається моделювати та шити одяг. Щоби підвищити свою майстерність, планує записатися до школи дизайну. Щоправда професійне обладнання хлопця трохи лякає, однак переконаний, працювати на ньому навчиться.

 «Це справді дуже круто, тут обладнання відрізняється від того, яким я користуюся. Якщо навчитися, то можна буде шити одяг та інші речі. Найбільше хочу навчитись шити сорочки та брюки, щось з офіційного одягу», - розповідає Артем Лаврів, учень 8 класу ліцею ім. Миколи Сабата.

Школа дизайну працює у Івано-Франківську від 1 квітня. Школярі можуть приходити вчитися азам кравецького мистецтва після уроків. 

«В Школу дизайну можуть потрапити діти зі шкіл міста Івано-Франківська з 7 по 11 класи. Можуть навчитися кравецької справи. В нас досить гарне, сучасне обладнання, сучасні швейні майстерні. Навчаться виконувати ручні та машинні шви. Ознайомляться з азами матеріалознавства. Тобто будуть знати структуру тканини, доцільність її використання, призначення тканини. Зможуть по закінченню нашої школи виконувати найпростіші швейні операції, виготовляти прості швейні вироби, ремонтувати одяг свій зможуть самотужки. Плануємо, щоб могли пошити собі елементарні швейні вироби: спідниця, шорти. А далі – фантазія безмежна», - розповідає методистка навчально-практичного центру сучасних швейних технологій, керівник Школи дизайну Людмила Бірчинська.
 
Школу дизайну відкрили на базі Центру професійно-технічної освіти №1 у Івано-Франківську. У цьому освітньому закладі здобувають професію кравці, перукарі та інші. І тому учні-гуртків мають змогу вчитися на сучасному швейному обладнанні. А надалі поліпшувати навики, здобуваючи в освітньому закладі професійно-технічну освіту.

«Навчитися шити це досить важливо і навіть в побуті, та не обов’язково своє життя поєднувати з кравецькою справою. Але самому вміти як дівчинці, такі  хлопчику треба вміти щось пошивати. Іншого училища цього профілю немає в Івано-Франківську, тому ми маємо бажання і час для того, щоб займатися з дітьми, і надавати їм такі знання. І саме основне, що велика частина цих учнів, які сьогодні є гуртківцями, учасниками Школи дизайну, ми віримо, що з часом коли вони підростуть хоча б до 9 класу, то виберуть професію кравця чи кравця-вишивальника і будуть навчатися саме в нашому закладі», - каже директорка Центру професійно-технічної освіти №1 Наталія Когуч.

Перша у Івано-Франківську школа дизайну – це можливість зорієнтуватися підліткам у виборі професії, спробувати свої сили у кравецькій майстерності ще під час навчання у загальноосвітньому закладі, каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.  

«Швейне виробництво зараз демонструє хороший приріст. На жаль, за рахунок війни, за рахунок того, що потрібно шити дуже багато одягу. Але я думаю, що це та професія, знадобиться в житті, завжди знайдеш собі роботу і як то кажуть на кусок хліба заробиш. Дуже важливо, що діти хочуть навчатися, діти з шкіл,  які ще не є здобувачами професійної освіти, можуть прийти в цю школу і подивитися, чи їм це цікаво, що вдається. В мій час таких можливостей не буде, тому скористайтеся цією можливістю, давайте своїх дітей в цю школу. Сформована хороша база. Свого часу два роки тому спільним проектом держави і місцевих органів влади було закуплено нове обладнання сучасне, одне з найсучасніших обладнань на той час. І вважаю, що й на сьогодні є хороша база і є можливість навчитися», - каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Школа дизайну запрацювала у Івано-Франківську вже з 1 квітня. Тут планують набрати 2-3 групи до десятка учнів у кожній. Заняття відбуватимуться двічі на тиждень у післяурочний час для школярів загальноосвітніх закладів міста. 
 
За словами методиста навчально-практичного центру сучасних швейних технологій, керівника Школи дизайну Людмили Бірчинська, сюди можуть потрапити діти зі шкіл міста Івано-Франківська з 7 по 11 класи.

"В нас досить гарне, сучасне обладнання, сучасні швейні майстерні. Діти навчаться виконувати ручні та машинні шви. Ознайомляться з азами матеріалознавства, тобто будуть знати структуру тканини, доцільність її використання, призначення тканини. Зможуть по закінченню нашої школи виконувати найпростіші швейні операції, виготовляти прості швейні вироби, ремонтувати свій одяг самотужки. Плануємо, щоб могли пошити собі елементарні швейні вироби: спідниця, шорти. А далі – фантазія безмежна. Зараз дуже популярні пішли, бо екологічна проблема – шопери. Їх можна дуже цікаво, по-дизайнерськи оздобити. І взагалі свої будь-які речі можна власноруч пошити – це дуже круто і дуже актуально. Бо професія кравця завжди була і залишається актуальною", - каже Людмила Бірчинська.

За її словами обладнання для навчання є – швейні машини, парогенератори, спеціальні машини, найсучасніші, які є. Не кожне швейне підприємство може похвалитися таким обладнанням.

"Якщо учень після 8 класу прийде сюди, він може рік повчитися в школі, а далі продовжувати навчання в Центрі професійно-технічної освіти №1, в нашому навчальному закладі. Бо ми якраз готуємо такі робітничі професії: кравець, кравець-закрійник, кравець-вишивальник. Такі дітки зможуть себе реально спробувати справжніми кравцями і на майбутнє – це вже готовий наш учень. А далі – це вже готовий робітник, спеціаліст і навіть готовий дизайнер", - додає Людмила Бірчинська.

Як будуть вчитися?

Дітки приходитимуть після навчання на дві години, один-два рази на тиждень. Група формується від 5 до 10 максимум учнів. Якщо буде більше бажаючих – будуть формувати дві-три групи. 

"Як завжди ми всі починаємо з чогось малого. Нам так здається, що ми дивимось на дизайнерські роботи на подіумі, що це все дуже легко і просто і зразу виходить сукня, дуже коштовна і дуже елегантна. Але це все треба починати з стіпків, ручних і машинних швів. Треба розібратися, які існують ці шви. Як правильно з’єднувати деталі виробу, які існують деталі того чи іншого виробу. Це все потребує часу. І з таких маленьких кроків ми будемо досягати своїх вершин і перемог, і гарних проектів. Я надіюсь, що ці діти, які прийдуть до нас в Школу дизайн – будуть нас запрошувати на свої покази мод в майбутньому» - продовжує Людмила Бірчинська.

Марія Починок, директорка Центру освітніх інновацій розповідає: «У квітні розпочала роботу не тільки Школа дизайну, але й Школа фізичних експериментів, школа інноваційного розвитку. Хто любить фізику – йде в лабораторію фізики, хто любить біологію – в лабораторію біології. Хто любить виготовляти різні вироби – йде в Центр інноваційного розвитку. Вдячні, що такий день настав, буде набрано 2 групи як мінімум 20 дітей отримають свої сертифікати про свої вміння і Школи дизайну і кравецької справи. І зможуть далі свій досвід популяризувати в різних STEAM-проектах і разом з педагогами наближувати перемогу».

Наталія Когуч, директор Центру професійно-технічної освіти №1 додає: «Навчитися шити це досить важливо і навіть в побуті, та не обов’язково своє життя поєднувати з кравецькою справою. Але самому вміти як дівчинці, такі  хлопчику треба вміти щось пошивати. Іншого училища цього профілю немає в Івано-Франківську, тому ми маємо бажання і час для того, щоб займатися з дітьми, і надавати їм такі знання. І саме основне, що велика частина цих учнів, які сьогодні є гуртківцями, учасниками Школи дизайну, ми віримо, що з часом коли вони підростуть хоча б до 9 класу, то виберуть професію кравця чи кравця-вишивальника і будуть навчатися саме в нашому закладі.

Кожна група «Школи дизайну» налічуватиме 5-7 дітей. Адже саме зараз у цей час наші учні пішли на практику. І учні гуртківці будуть займатися в другу зміну. Ми маємо близько 200 робочих місць, тобто ми можемо і маємо де посадити учнів за швейні машинки. Планується дві групи, наразі сформована одна. А далі буде попит – будемо розширювати».
 
Щоб потрапити до Школи дизайну звертайтесь у Центр освітніх інновацій (вул. Незалежності, 36) із заявою та додавайте копію свідоцтва про народження чи ID-картки. Довідки за тел. 050 5860 590
 

 

 

 

 

 

Останні новини

Релокований бізнес працює в Івано-Франківську
Оновлено: 2024-05-29 13:58:33
Опубліковано: 2024-05-29 13:56:00
Магнітні дошки для меню та різноманітні таблички, у Івано-Франківську «оселився» релокований з Ірпеня бізнес з виготовлення продукції для ресторанів та закладів громадського харчування. У невел...
Поїздки за кордон для дітей військових
Оновлено: 2024-05-28 14:51:00
Опубліковано: 2024-05-28 11:35:00
 У рамках співпраці Івано-Франківської міської ради з містами-партнерами впродовж червня-серпня буде організовано 7 екскурсійних поїздок дітей пільгових категорій за кордон.  1. Місто Брага, Пор...
Велоперевірка міста
Оновлено: 2024-05-28 11:36:53
Опубліковано: 2024-05-28 11:35:00
 Дощ не завадив, традиційна велоінспекція з очільником громади вранці вирушила на перевірку. Від адмінбудівлі вулицею Галицькою та Набережною. Накрутили педалі аж до відновленого після руйнуванн...
Пам’яті знаного лікаря Ярослава Джигіти
Оновлено: 2024-05-27 17:01:34
Опубліковано: 2024-05-27 13:52:00
 Сьогодні, 27 травня у Всесвітній день екстреної медичної допомоги в Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку відомому лікарю Прикарпаття – Ярославу Джигіті. Медик багато років пропрацював у ...
В пам'ять про полеглих патріотів Дмитра Солошина і Олександра Кісельова
Оновлено: 2024-05-23 19:15:28
Опубліковано: 2024-05-23 19:05:00
Анотаційні дошки двом загиблим військовослужбовцям у російсько-українській війні відкрили у Івано-Франківську. Пам’ятні знаки встановили на стіні Центру патріотичного виховання ім. Степана Банде...
Івано-Франківськ відзначив День Героїв
Оновлено: 2024-05-23 14:59:56
Опубліковано: 2024-05-23 14:58:00
Традиційно у Меморіальному сквері священники відправили панахиду за загиблими у російсько-українській війні. А очільник громади Руслан Марцінків поклав квіти до могил воїнів, які боролися і заги...
Посівна у розпалі: «Франківськ АГРО» ґаздує на полях
Оновлено: 2024-05-22 13:55:29
Опубліковано: 2024-05-22 13:43:00
Утричі більше землі, ніж минулих років засіяли у Франківській громаді. Усього на 190 гектарах у селах Радча, Тисменичани, Підпечери, Добровляни, Підлужжя та Братківці комунальне підприємство «Фр...
Комунальна інспекція: перевірили стан доріг, доступність, двори і проїзди
Оновлено: 2024-05-21 12:43:19
Опубліковано: 2024-05-21 12:37:00
Від вулиці Грушевського - на вулиці Коновальця, Сорохтея, Петлюри та Нацгвардії – таким був нинішній маршрут традиційної вівторкової велоінспекції з міським головою та комунальниками. Під пильни...
Ще один крок до безбар’єрності
Оновлено: 2024-05-17 19:44:04
Опубліковано: 2024-05-17 19:42:00
У середмісті Івано-Франківська комунальники завершують ремонтні роботи з пониження тротуарів та облаштування пішохідних переходів для безпечного пересування людей з інвалідністю. На перехресті в...
Памʼяті Героя Романа Круліва
Оновлено: 2024-05-17 12:46:41
Опубліковано: 2024-05-16 15:55:00
 Памʼятну дошку полеглому на війні захисникові Роману Круліву відкрили у с. Черніїв. Роман у перші дні повномасштабного вторгнення став на захист України.  «Ми з Романом служили від початку раз...
Всі послуги в одному місці
Оновлено: 2024-05-16 16:02:27
Опубліковано: 2024-05-16 15:55:00
 Для комфорту та зручності франківців – на базі міської лікарні на Матейки відкрили консультативні кабінети. Відтак, у нововідкритому відділі можна отримати усі необхідні послуги в одному місці:...
Пам’яті полеглого Андрія Павлюка
Оновлено: 2024-05-15 13:03:26
Опубліковано: 2024-05-15 12:59:00
 Франківськ пам’ятає полеглих захисників: у місті відкрили анотаційну дошку загиблому військовому Андрію Павлюку. Пам’ятний знак розташований на будинку, де проживав захисник – на Довженка, 8. Т...
Утеплений і енергоощадний
Оновлено: 2024-05-14 15:04:13
Опубліковано: 2024-05-14 15:00:00
 З власним тепловим пунктом та з сучасними енергоефективними рішеннями. У дошкільному закладі «Квітка Карпат», що на Івана Павла ІІ в Івано-Франківську завершена повна реконструкція із заміни си...
Велоінспекція
Оновлено: 2024-05-14 11:14:25
Опубліковано: 2024-05-14 11:11:00
 Традиційна велоінспекція на чолі з міським головою Русланом Марцінківим та комунальниками вирушила сьогодні середмістям. Від адмінбудинку, через площу Ринок вулицею Галицькою і до Довгої.  Десь...
Благодійний велопробіг
Оновлено: 2024-05-13 13:23:26
Опубліковано: 2024-05-13 12:52:00
 В Івано-Франківську провели благодійний велопробіг до Дня міста. Понад сто велосипедистів подолали дистанцію у 15 з половиною кілометрів. Стартували від села Вовчинець, проїхали Колодіївку, Під...
"Ми з Франківська, ми все можемо" - комунальники повернулися з Донеччини і збираються знову
Оновлено: 2024-05-10 16:05:44
Опубліковано: 2024-05-10 16:01:00
Франківські комунальники перевиконали план і повернулися з Донеччини додому. Там 36 працівників міських комунальних підприємств долучилися до будівництва фортифікаційний та оборонних споруд неда...
За гранти від ЄС і НЕФКО оновили гуртожиток для родин військових ВПО
Оновлено: 2024-05-10 13:06:52
Опубліковано: 2024-05-10 13:06:00
У Івано-Франківську за грантові кошти Євросоюзу відкрили оновлений гуртожиток для родин військовослужбовців з числа ВПО. Тут житимуть ті, в кого війна забрала не просто квартиру чи будинок, а ті...
Артефакти та історія: В Палаці Потоцьких відкрили цифровий музей зброї
Оновлено: 2024-05-09 11:08:42
Опубліковано: 2024-05-09 11:04:00
В одному з корпусів Палацу Потоцьких у Івано-Франківську відкрили цифровий музей «Місто і зброя». У приміщенні на сенсорних моніторах можна побачити фото і відеоматеріали про історію Франківська...
Народились на День міста Івано-Франківська
Оновлено: 2024-05-09 10:29:32
Опубліковано: 2024-05-09 10:28:00
Дев’ять малюків народилися у Івано-Франківську 7 травня, на День міста. А це шість дівчаток та три хлопчика. Їх поява на світ стала подарунком не лише для батьків, але й для центру Прикарпаття....
Відновитись після поранень: відкрили реабілітаційний майданчик для військових
Оновлено: 2024-05-08 14:13:54
Опубліковано: 2024-05-08 14:11:00
Реабілітація на природі. На території Центральної міської клінічної лікарні відкрили реабілітаційний майданчик для відновлення після поранень і травм військових, а також хворих після інсультів ...