Школа дизайну навчатиме франківців азам кравецького мистецтва
Опубліковано: 2023-04-05 13:18:00
На базі Центру професійно-технічної освіти №1 в Івано-Франківську уже працює Школа дизайну.

Її відкрили за сприяння міської влади Івано-Франківська та Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради, Центру освітніх інновацій.

«Оскільки був великий запит від батьків і дітей щодо кравецької справи, перукарської справи, то ми подумали, що було би гарно організувати Школу дизайну тут, у Центрі професійно-технічної освіти №1. Є надзвичайно хороше обладнання для цього, адже в нас є такий гурток, в нас є студія дизайну в центрі. Але скажімо так, ми вже свій ресурс вичерпали, діти дуже талановиті і їм потрібна більш професійна підтримка. І не тільки профорієнтації, а набуття тих практичних навиків саме в школі є дуже необхідно. Тому ми звернулися до адміністрації цього закладу саме з таким проханням, щоб організувати спільну справу, адже ми з ними співпрацюємо з перших днів війни і бачили наскільки це робиться з особливою любов’ю, з високим професіоналізмом», - розповідає директорка Центру освітніх інновацій розповідає Марія Починок.

Підлітки, які цікавляться дизайном одягу – стали одними з перших відвідувачів цієї школи. Це хлопці і дівчата, які вчаться основам кравецької майстерності і хочуть підвищити свій рівень у цій справі. Перед екскурсією по виробничих цехах дітям продемонстрували дві колекції жіночого сучасного одягу, створені старшими колегами, учнями Центру професійно-технічної освіти №1. 

«Мені дуже сподобалось. Тут колекції були неймовірні. Я люблю стиль, великі подіуми, дивитись модні покази. Ці колекції справді заслуговують вийти на міжнародний рівень. Нам провели екскурсію, все показали. Найбільше я б хотіла навчитись шити сучасні вишиванки, щось надзвичайне, таке, як ми бачили», - ділиться враженнями Анастасія Карнафель, учениця 9 класу ліцею №25.
 
«Вчусь в Микитинецькому ліцеї, приїхав сюди на екскурсію. Мені все тут сподобалось, як можна стати дизайнером. Тут роблять якийсь одяг. Я би хотів стати дизайнером. Хотів би навчитись пошити якийсь одяг, кофту. Починав би з цього. Машинки мене не лякають, у мене баба швейка. І я би хотів попробувати», - розповідає семикласник Назар Пилипів. 
 
Восьмикласник Артем Лаврів з ліцею імені Сабата вже довгий час відвідує гурток дизайну, адже хлопцеві добре вдається моделювати та шити одяг. Щоби підвищити свою майстерність, планує записатися до школи дизайну. Щоправда професійне обладнання хлопця трохи лякає, однак переконаний, працювати на ньому навчиться.

 «Це справді дуже круто, тут обладнання відрізняється від того, яким я користуюся. Якщо навчитися, то можна буде шити одяг та інші речі. Найбільше хочу навчитись шити сорочки та брюки, щось з офіційного одягу», - розповідає Артем Лаврів, учень 8 класу ліцею ім. Миколи Сабата.

Школа дизайну працює у Івано-Франківську від 1 квітня. Школярі можуть приходити вчитися азам кравецького мистецтва після уроків. 

«В Школу дизайну можуть потрапити діти зі шкіл міста Івано-Франківська з 7 по 11 класи. Можуть навчитися кравецької справи. В нас досить гарне, сучасне обладнання, сучасні швейні майстерні. Навчаться виконувати ручні та машинні шви. Ознайомляться з азами матеріалознавства. Тобто будуть знати структуру тканини, доцільність її використання, призначення тканини. Зможуть по закінченню нашої школи виконувати найпростіші швейні операції, виготовляти прості швейні вироби, ремонтувати одяг свій зможуть самотужки. Плануємо, щоб могли пошити собі елементарні швейні вироби: спідниця, шорти. А далі – фантазія безмежна», - розповідає методистка навчально-практичного центру сучасних швейних технологій, керівник Школи дизайну Людмила Бірчинська.
 
Школу дизайну відкрили на базі Центру професійно-технічної освіти №1 у Івано-Франківську. У цьому освітньому закладі здобувають професію кравці, перукарі та інші. І тому учні-гуртків мають змогу вчитися на сучасному швейному обладнанні. А надалі поліпшувати навики, здобуваючи в освітньому закладі професійно-технічну освіту.

«Навчитися шити це досить важливо і навіть в побуті, та не обов’язково своє життя поєднувати з кравецькою справою. Але самому вміти як дівчинці, такі  хлопчику треба вміти щось пошивати. Іншого училища цього профілю немає в Івано-Франківську, тому ми маємо бажання і час для того, щоб займатися з дітьми, і надавати їм такі знання. І саме основне, що велика частина цих учнів, які сьогодні є гуртківцями, учасниками Школи дизайну, ми віримо, що з часом коли вони підростуть хоча б до 9 класу, то виберуть професію кравця чи кравця-вишивальника і будуть навчатися саме в нашому закладі», - каже директорка Центру професійно-технічної освіти №1 Наталія Когуч.

Перша у Івано-Франківську школа дизайну – це можливість зорієнтуватися підліткам у виборі професії, спробувати свої сили у кравецькій майстерності ще під час навчання у загальноосвітньому закладі, каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.  

«Швейне виробництво зараз демонструє хороший приріст. На жаль, за рахунок війни, за рахунок того, що потрібно шити дуже багато одягу. Але я думаю, що це та професія, знадобиться в житті, завжди знайдеш собі роботу і як то кажуть на кусок хліба заробиш. Дуже важливо, що діти хочуть навчатися, діти з шкіл,  які ще не є здобувачами професійної освіти, можуть прийти в цю школу і подивитися, чи їм це цікаво, що вдається. В мій час таких можливостей не буде, тому скористайтеся цією можливістю, давайте своїх дітей в цю школу. Сформована хороша база. Свого часу два роки тому спільним проектом держави і місцевих органів влади було закуплено нове обладнання сучасне, одне з найсучасніших обладнань на той час. І вважаю, що й на сьогодні є хороша база і є можливість навчитися», - каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Школа дизайну запрацювала у Івано-Франківську вже з 1 квітня. Тут планують набрати 2-3 групи до десятка учнів у кожній. Заняття відбуватимуться двічі на тиждень у післяурочний час для школярів загальноосвітніх закладів міста. 
 
За словами методиста навчально-практичного центру сучасних швейних технологій, керівника Школи дизайну Людмили Бірчинська, сюди можуть потрапити діти зі шкіл міста Івано-Франківська з 7 по 11 класи.

"В нас досить гарне, сучасне обладнання, сучасні швейні майстерні. Діти навчаться виконувати ручні та машинні шви. Ознайомляться з азами матеріалознавства, тобто будуть знати структуру тканини, доцільність її використання, призначення тканини. Зможуть по закінченню нашої школи виконувати найпростіші швейні операції, виготовляти прості швейні вироби, ремонтувати свій одяг самотужки. Плануємо, щоб могли пошити собі елементарні швейні вироби: спідниця, шорти. А далі – фантазія безмежна. Зараз дуже популярні пішли, бо екологічна проблема – шопери. Їх можна дуже цікаво, по-дизайнерськи оздобити. І взагалі свої будь-які речі можна власноруч пошити – це дуже круто і дуже актуально. Бо професія кравця завжди була і залишається актуальною", - каже Людмила Бірчинська.

За її словами обладнання для навчання є – швейні машини, парогенератори, спеціальні машини, найсучасніші, які є. Не кожне швейне підприємство може похвалитися таким обладнанням.

"Якщо учень після 8 класу прийде сюди, він може рік повчитися в школі, а далі продовжувати навчання в Центрі професійно-технічної освіти №1, в нашому навчальному закладі. Бо ми якраз готуємо такі робітничі професії: кравець, кравець-закрійник, кравець-вишивальник. Такі дітки зможуть себе реально спробувати справжніми кравцями і на майбутнє – це вже готовий наш учень. А далі – це вже готовий робітник, спеціаліст і навіть готовий дизайнер", - додає Людмила Бірчинська.

Як будуть вчитися?

Дітки приходитимуть після навчання на дві години, один-два рази на тиждень. Група формується від 5 до 10 максимум учнів. Якщо буде більше бажаючих – будуть формувати дві-три групи. 

"Як завжди ми всі починаємо з чогось малого. Нам так здається, що ми дивимось на дизайнерські роботи на подіумі, що це все дуже легко і просто і зразу виходить сукня, дуже коштовна і дуже елегантна. Але це все треба починати з стіпків, ручних і машинних швів. Треба розібратися, які існують ці шви. Як правильно з’єднувати деталі виробу, які існують деталі того чи іншого виробу. Це все потребує часу. І з таких маленьких кроків ми будемо досягати своїх вершин і перемог, і гарних проектів. Я надіюсь, що ці діти, які прийдуть до нас в Школу дизайн – будуть нас запрошувати на свої покази мод в майбутньому» - продовжує Людмила Бірчинська.

Марія Починок, директорка Центру освітніх інновацій розповідає: «У квітні розпочала роботу не тільки Школа дизайну, але й Школа фізичних експериментів, школа інноваційного розвитку. Хто любить фізику – йде в лабораторію фізики, хто любить біологію – в лабораторію біології. Хто любить виготовляти різні вироби – йде в Центр інноваційного розвитку. Вдячні, що такий день настав, буде набрано 2 групи як мінімум 20 дітей отримають свої сертифікати про свої вміння і Школи дизайну і кравецької справи. І зможуть далі свій досвід популяризувати в різних STEAM-проектах і разом з педагогами наближувати перемогу».

Наталія Когуч, директор Центру професійно-технічної освіти №1 додає: «Навчитися шити це досить важливо і навіть в побуті, та не обов’язково своє життя поєднувати з кравецькою справою. Але самому вміти як дівчинці, такі  хлопчику треба вміти щось пошивати. Іншого училища цього профілю немає в Івано-Франківську, тому ми маємо бажання і час для того, щоб займатися з дітьми, і надавати їм такі знання. І саме основне, що велика частина цих учнів, які сьогодні є гуртківцями, учасниками Школи дизайну, ми віримо, що з часом коли вони підростуть хоча б до 9 класу, то виберуть професію кравця чи кравця-вишивальника і будуть навчатися саме в нашому закладі.

Кожна група «Школи дизайну» налічуватиме 5-7 дітей. Адже саме зараз у цей час наші учні пішли на практику. І учні гуртківці будуть займатися в другу зміну. Ми маємо близько 200 робочих місць, тобто ми можемо і маємо де посадити учнів за швейні машинки. Планується дві групи, наразі сформована одна. А далі буде попит – будемо розширювати».
 
Щоб потрапити до Школи дизайну звертайтесь у Центр освітніх інновацій (вул. Незалежності, 36) із заявою та додавайте копію свідоцтва про народження чи ID-картки. Довідки за тел. 050 5860 590
 

 

 

 

 

 

Останні новини

Пам'яті Олега Самбурова
Оновлено: 2024-07-26 17:23:19
Опубліковано: 2024-07-26 17:21:00
Анотаційну дошку полеглому Герою Олегу Самбурову відкрили на фасаді житлового будинку на Івасюка 24. Саме тут проживав із сім’єю до повномасштабного вторгнення захисник.  Вшанувати пам’ять Героя...
Обстежитись швидко й безпечно: у франківській поліклініці №2 відкрили оновлений рентгенкабінет
Оновлено: 2024-07-26 13:09:21
Опубліковано: 2024-07-26 13:03:00
Для ефективного лікування необхідна якісна діагностика: у франківській поліклініці №2 відкрили оновлений рентгенкабінет. Тут зробили сучасний ремонт за вимогами держстандартів: необхідні рівні з...
Пам’яті Ірини Фаріон
Оновлено: 2024-07-25 11:58:51
Опубліковано: 2024-07-25 11:34:00
Тисячі людей у Львові провели в останню дорогу відому мовознавицю та громадську діячку Ірину Фаріон. Рідні, колеги, друзі, однопартійці та ті, хто особисто не були знайомі з Іриною Дмитрівною, п...
Крафтову і якісну їжу пропонує місцевий виробник напівфабрикатів
Оновлено: 2024-07-24 15:13:59
Опубліковано: 2024-07-24 15:02:00
У межах підприємницького дня очільник громади Руслан Марцінків відвідав місцевого виробника напівфабрикатів. «Мука» - знана торгова марка крафтової продукції. Тут можна знайти все: від вареників...
Жнива у Івано-Франківській громаді
Оновлено: 2024-07-23 13:37:38
Опубліковано: 2024-07-23 13:36:00
У селі Тисменичани нашої територіальної громади комунальні аграрії зібрали урожай озимої пшениці. Цю зернову культуру тут, на полі площею майже 18 гектарів висадили уперше. Частину врожаю КП «Фр...
Велоінспекція з міським головою дісталася мікрорайону Опришівці
Оновлено: 2024-07-23 12:00:42
Опубліковано: 2024-07-23 11:59:00
Традиційна вівторкова перевірка мікрорайонів міста на чолі з мером, його заступниками та комунальниками вирушила вранці від адмінбудівлі середмістям вулицею Коновальця. Дорогою велоінспекція з п...
Мова – твоя зброя: у Франківську відкривають черговий набір на безкоштовні курси української мови
Оновлено: 2024-07-22 15:08:21
Опубліковано: 2024-07-22 14:59:00
Мова – твоя зброя! У Івано-Франківську відкрили черговий набір на безкоштовні курси української мови. Навчання тут тривають 2 місяці. А від часу їх заснування мовні курси відвідали понад півтися...
Діти військових на відпочинку в Рибніку
Оновлено: 2024-07-18 11:33:33
Опубліковано: 2024-07-18 11:30:00
 До Польщі на відпочинок вирушили діти загиблих, безвісти зниклих, діючих військових та учасників бойових дій нашої громади. Польське місто-побратим Рибнік вже вдруге за літній сезон приймає наш...
100 тисяч для ОСББ
Оновлено: 2024-07-19 11:53:08
Опубліковано: 2024-07-18 11:30:00
 100 тисяч гривень – стільки обіцяє очільник Івано-Франківська за перехід від управляючої компанії «Комфортний дім» до свого ОСББ. Разом із тарифами комунального підприємства цього місяця зросли...
Івано-Франківськ буде з врожаєм
Оновлено: 2024-07-17 10:09:36
Опубліковано: 2024-07-17 09:55:00
У Підпечерах нашої громади на 8-ох гектарах поля вже зацвів соняшник. Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» засіяло майже 60 гектарів цієї культури на землях кількох сіл громади....
Відкрили анотаційні дошки Героям Андрію Чепілю, В’ячеславу Чупаку, Василю Данилишину та Юрію Сливчуку
Оновлено: 2024-07-16 14:36:20
Опубліковано: 2024-07-16 14:31:00
Анотаційні дошки чотирьом загиблим Героям відкрили та освятили на фасаді технічного Університету нафти і газу. Полеглі захисники: Андрій Чепіль, В’ячеслав Чупак, Василь Данилишин та Юрій Сливчук...
Світла нема - їжа є!
Оновлено: 2024-07-16 10:52:00
Опубліковано: 2024-07-16 10:44:00
 Ранкова інспекція відбувається за будь-яких умов. Тривалі вимкнення світла створюють додаткові виклики для міста і всіх мешканців, але завжди найбільше хвилюємось за дітей. Тому міський голова ...
Пам’яті Руслана Приймака
Оновлено: 2024-07-12 13:46:48
Опубліковано: 2024-07-12 13:44:00
 Анотаційну дошку полеглому Герою Руслану Приймаку відкрити у Івано-Франківську. Пам’ятний знак розмістили на фасаді житлового будинку, де проживав військовий – на вулиці Довженка, 10. Вшанувати...
Наголосували на дрони для військових
Оновлено: 2024-07-11 17:24:17
Опубліковано: 2024-07-11 17:20:00
51 fpv-дрон та 6 мавіків – стільки вдалося закупити івано-франківській громаді за результатами цьогорічного конкурсу міської програми «Бюджет участі». Конкурс 2024 року особливий, каже координат...
Світло вимкнули, а живлення є
Оновлено: 2024-07-11 11:54:18
Опубліковано: 2024-07-11 11:50:00
У межах підприємницького дня міський голова Руслан Марцінків відвідав виробництво силового електрообладнання. Неподалік Івано-Франківська вже декілька років працює компанія «Глобал Енерго», яка ...
Літні школи тривають – діти відпочивають
Оновлено: 2024-07-10 13:54:09
Опубліковано: 2024-07-10 13:52:00
  Літні школи для маленьких франківців у розпалі. Цього літа у громаді працюють 11 позашкільних закладів. Їх за минулий місяць відвідали 2954 дитини. У Міській дитячій екологічній станції щодня...
Продуктивна перевірка: ЖК "Паркове містечко", шелтер для ВПО та інспекція благоустрою
Оновлено: 2024-07-09 12:45:12
Опубліковано: 2024-07-09 12:40:00
 Традиційна вівторкова велоінспекція на чолі з міським головою Русланом Марцінків приїхала до ЖК «Паркове містечко». Нещодавно на прийом до очільника громади прийшли мешканці цього житлового ком...
Руслан Марцінків: «Чергова волонтерська поїздка - чергова можливість допомагати військовим!»
Оновлено: 2024-07-08 13:39:00
Опубліковано: 2024-07-08 13:30:00
 Баггі, квадроцикл, дрони, мавіки, зарядні станції, РЕБ-бази, медичні препарати і багато потрібних речей для наших захисників вчергове відвіз на передову міський голова Руслан Марцінків. Усього ...
«Вітруган»: навчитися літати
Оновлено: 2024-07-03 16:22:54
Опубліковано: 2024-07-03 16:07:00
 Пілотів бойових дронів безкоштовно навчають у франківській школі «Вітруган». За 35 днів їх з нуля готують складати, ремонтувати, прошивати, обслуговувати дрони та професійно ними керувати.  «Н...
Пам’яті Романа Василенка-Бабія
Оновлено: 2024-07-03 13:58:50
Опубліковано: 2024-07-02 15:27:00
 Івано-Франківськ береже пам’ять про Героїв. Анотаційну дошку полеглому захиснику Роману Василенку-Бабію відкрили на фасаді будинку на вул. Бандери, 12, в якому проживав Роман. Сестра загиблого ...